HOIUSED

Hoiuse ja krediidi Liit

Hoiu-laenuühistu (HLÜ) tegevuse alus kajastub selle nimetuses. See on liit, mis mitte ainult ei anna krediiti, vaid ka hoiustab ja kasvatab oma osaliste sääste, tänu millele saab hoiustelt maksta kõrgeid intresse.hoiused kinnisvarasse
See teeb hoiustamisest võimaluse koguda turvaliselt raha võtmata otseseid riske. Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu pakub võimaluse paigutada hoiused tulu toovatesse Eesti ettevõtetesse ning selle abil kasvatada oma raha. HLÜ on loodud eesmärgiga finantseerida häid projekte ning jagada sellest saadud tulu meie hoiustajatega.

Intress tulususelt

Kõrged intressimäärad, mis tagavad hoiuse tulususe, on hoiu-laenuühistute peamine eelis. Võrdluseks: intressid hoiustelt juhtivates Eesti pankades nagu Swedbank või SEB moodustavad 0.10 – 0.00%, samas hoiu-laenuühistu Eesti Arengu Hoiu-Laenuühistu garanteerib tulususe summas 7,5 % aastas alates 01.03.2017.

Hoiuste intressi kalkulaator

Arvutage välja oma hoiuste intress!

Teie brutotulu kuus* = 187.50

Teie brutotulu aastas* = 2 250.00

* summa ilma tulumaksu maha arvestamata

 

Hoiu-laenuühistute algus

Hoiu-laenuühistud hakkasid eriti jõudsalt arenema möödunud sajandi 50-ndate teisel poolel, kui inimesed ehitasid maju, kuid raha nappis. Omakapitali (aktsiakapitali) olemasolu võimaldas sellistel ühistutel ajapikku võtta vastu piiratud hulgal nii hoiuseid kui ka tähtajalisi deposiite. Pikapeale hakkasid HLÜ-d suurtele kommertspankadele konkurentsi pakkuma, võisteldes nendega elanikkonna hoiuste kaasamise valdkonnas. Tänapäeval on kogu maailmas kümned miljonid inimesed hoiu-laenuühistute liikmeteks, sh Baltimaades ja teistes Euroopa riikides.